Милорад Додик именовао Александра Вулина за сенатора Републике Српске

Вулин је почетком новембра дао оставку на место директора БИА, након што је стављен на америчку црну листу због, како је образложено, умешаности у трговину дрогом и оружјем

Александар Вулин, тадашњи министар унутрашњих послова Србије, и Милорад Додик, тадашњи члан Председништва БиХ на београдском аеродрому, Београд, 10. октобар 2021. (Извор: Радио Слободна Европа) 

БАЊАЛУКА – Председник Републике Српске Милорад Додик именовао је бившег шефа Безбедносно-информативне агенције (БИА) Србије Александра Вулина за члана Сената РС. У одлуци се наводи да се на основу Устава РС и Закона о Сенату, Вулин именује за сенатора Републике Српске од 1. децембра.

Ова одлука биће објављена у Службеном гласнику РС.

Вулин је почетком новембра дао оставку на место директора БИА, након што је стављен на америчку црну листу због, како је образложено, умешаности у трговину дрогом и оружјем.

Александар Вулин поднео неопозиву оставку на место директора БИА

Сенат је саветодавно тело, има до 55 чланова, које именује председник РС.

Сенатор се именује на седам година, с могућношћу да буде именован још један узастопни мандат, преноси Танјуг.

Опрема: Стање ствари

(Политика, 27. 12. 2023)



Categories: Вести над вестима

Tags: , ,

2 replies

  1. Шта кажете: Калигула именовао свог коња за сенатора? Или се мени то само тако чини?

    19
    7
  2. Разумијем да на овом порталу свака виједст па и безначајна попут ове мора бити пропраћена малициозним коментарима,
    Но некад ваља завирити и у историјске књиге, не сазнања из историје црпити из популарне куилтуре, шта ти ја знам из једног филма Тинто Браса или може бит југословенског филма „Лаф у срцу“, Јер само у таквој „понуди“ се може наћи будаласта а изгледа ос неких и прихваћена тврдња да је Гај Цезар Август Германик Калигула поставио свог коња за се сенатора.
    Но добро, многе свеби Српска и сваки поступак, сваки поступак омраженог негативца Додика којем је неопросрив „гријех“ што је предсједник Српске, мора се пропратити којом заједљивом објавом, разумијемо.

    8
    7

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading