Политика: Став СПЦ према канонизацији Степинца предат Ватикану

Београд – Став СПЦ према канонизацији кардинала Алојзија Степинца предат је министру спољних послова Ватикана Доминику Мамбертију, пише „Политика“.

p-272014

Садржај писма, како се наводи, није се могао сазнати, али је несумњиво да СПЦ не гледа са одобравањем на најаве да би Степинац могао постати светац.

Ватикански шеф дипломатије однеће из наше земље и писмо шефа српске државе посвећено канонизацији загребачког кардинала.

Патријарх Иринеј је у недељном интервјуу за „Политику“ рекао да су најаве из Ватикана да би кардинал Степинац могао бити канонизован до краја ове године, биле велико изненађење за српске архијереје, јер – да неко буде светитељ, то мора бити заиста светла и света личност коју прихватају као такву и други хришћани.

Став СПЦ према кардиналу Степинцу, Светој столици раније је пренео и васељенски патријарх Вартоломеј. Очекује се да ће то учинити и Московска патријаршија, каже за „Политику“ добар познавалац прилика у Ватикану који је желео да остане анониман.

(Танјуг/Стање ствари)



Categories: Вести над вестима

Оставите коментар