Министар спољних послова Косова, Хашим Тачи је у званичној посети Светој столици, а у његовој пратњи су и представници католичке организације „Свети Еђидио“ – јавља GazetaExpress.com.
Министар Тачи се састао са ватиканским секретаром за међудржавне односе, Полом Галагером.
„Независност Косова донела је мир и стабилност у региону. Имамо добре односе са суседством, почели смо да нормализујемо односе са Србијом, дијалогом помирења наших народа, и инсталирали смо механизме који гарантују права мањина“, рекао је Тачи.
Тачи ће са монсињором Галагером разговарати и о заштити историјског, културног и верског наслеђа.

„Оформили смо Савет за имплементацију и мониторинг наше баштине. Припремамо се за аплицирање да постанемо чланица УНЕСКО-а, што би нам помогло да заштитимо наше верско, историјско и културно наслеђе“, рекао је Тачи.
Шеф косовске дипломатије је изразио жељу да се оснаже односи са Светом столицом, чему би допринело именовање представника Косова у Ватикану.
Извор: In News by InSerbia Network Foundation
Фотограгије: Vesti – Ministarstvo Inostranih Poslova – Kosovo
Превод: Ћирилизовано
Кратка веза до ове странице: http://wp.me/p3RqN8-4kh
Categories: Преносимо

Reblogged this on Serbia World News. rs.
Да је било среће срео би се са Топом па би могли да измене покоју нежну реч.
Kako to da Đogović, pri onom svom gledanju u pasulj, ne vide ovu nadolazeću srBsku sramotu!
Tači: „…da zaštitimo naše versko, kulturno i istorijsko nasleđe“.
Braćo Srbi, mnogo smo se o svoju Majčicu i o Boga ogrešili. Predali smo svoje svetinje razbojnicima i poluljudima koji ih sada smatraju svojima.
Stiže nas zaslužena kazna!
Ako drugi čitaoci ćute na ovu vest, gde ste sada gospodo Đuroviću i Kneževiću da „rečete“ koju o ovoj srBskoj sramoti?
Nije Vam valjda zapala kost u grlu?
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Politika/1906281/Ta%C4%8Di+tra%C5%BEi+izvinjenje+od+Srbije+i+najavljuje+tu%C5%BEbu.html