Свестан да је остављен на милост и немилост џелату, српски народ је, изузимајући Вучићеве намештенике, потпуно паралисан; ни на шта више не реагује, ничему се не опире и мало чему се нада

Осокољен потпуном индиферентношћу српских власти, кабадахијски режим из Приштине наставља терор над Србима и приводи крају затварање српских институција на Косову и Метохији. „Велики напор“ у тобожњој заштити усужњеног народа учинио је Вучићев изабраник, директор канцеларије за КиМ – огласио се ко зна којим по реду јаловим саопштењем. Председник државе, забављен „стратешким договорима“ са директним виновницима данашњег положаја Срба, лицемерно ће, као и досад, људе остале без радних места утешити обећањем загарантованих принадлежности. Или ће, не часећи, наставити с отварањем нових писарница у далеко од Покрајине и на тај начин свесрдно припомоћи Куртију у изгону Срба. Јер, само онај ко не зна како је, у постојећим околностима, само једном месечно путовати по плату, пензију или каквим другим послом до тих вучићевски домишљених „спасоносних“ пошта и канцеларија, може поверовати да је могуће свакодневно одлазити на посао из Косовске Митровице у Рудницу или, на пример, из Грачанице и Прилужја у Куршумлију.
Живот Срба у Покрајини данас најпре подсећа на онај из најгорих дахијских времена. Потраје ли овакав нехај наше државе, за очекивати је да их, као некад, почну убијати из пуке забаве, колико да испробају оружје. Свестан да је остављен на милост и немилост џелату, српски народ је, изузимајући Вучићеве намештенике, потпуно паралисан; ни на шта више не реагује, ничему се не опире и мало чему се нада. И да ли се ико може поуздати у председника који, након што је беспризорним нагодбама, обезглавио властити народ, безочно саопштава како је он лично тобоже преварен? Из какве то главе кипте самопохвале о суверености – с једне, и дефетистичке поруке попут „мали смо“, „они су јачи, може им се“? То самоизазвано замешатељство у председниковој глави довело је многе Србе и остале лојалне грађане Републике Србије, посебно оне са школском децом, у положај из којег излаз виде само у одласку, на шта, све су прилике, Вучић рачуна таман колико и Курти.
У Београду, 15. јануара 2025.
Categories: Гостинска соба
Nemate hrabrosti, ni vi. Samo piskarate.
Onaj što zviždi na arnaute po Mitrovici ima čelična mu*a u odnosu na vas.
Проблем је што већина Срба не осећа проблеме Срба са КиМ. То је делимични заслуга нашег образовног система, посебно предмета историје. Овај покрет је више пута организовао трибине, протесте, контакте са Србима са КиМ. На протесте се млади нису одазивали и права је штета да се кршење Устава Србије, наши убијени, прогнани, осакаћени и измучени људи са КиМ нису нашли на списку захтева студената. То је пре свега одговорност старијих који су требали да их о томе науче
Браво Сара,
Кључно је питање зашто је А. Вучић, мимо својих УСТАВНИХ ОВЛШТЕЊА, плански и свесно предао Албанцима на Косову и Метохији, све елементе државности Републике Србије. Да ли је случајно да се тако нешто крупно не спомиње у студентским захтевима?
Ево,кад сви пишу ли пишу и ја да напишем нешто,аааааа,ббббб,вввв,……!Има ли,што би народ рек’о,екшн?? Поготово од оних ‘позваних’?