Фебруарска инфлација у Србији на годишњем нивоу 8,8 одсто

На месечном нивоу, у фебруару су највише порасле цене алкохолних пића и дувана, за 2,6 посто, затим хране и безалкохолних пића (2,0%), транспорта (1,6%), здравља (1,2%), ресторана и хотела (0,6%)

Фото: Пиксабеј

Инфлација у Србији је порасла у фебруару за 1,1 посто у односу на јануар, док је у поређењу са истим месецом прошле године порасла за 8,8 процената, објавио је Републички завод за статистику.

Потрошачке цене су прошлог месеца у односу на децембар 2021. године повећане за 1,9 одсто.

На месечном нивоу, у фебруару су највише порасле цене алкохолних пића и дувана, за 2,6 посто, затим хране и безалкохолних пића (2,0%), транспорта (1,6%), здравља (1,2%), ресторана и хотела (0,6%).

Павле Петровић: Сиромашнији у Србији већ трпе инфлацију од 10 до 15 одсто

Опрема за стан и текуће одржавање поскупели су за 0,4 процента, а становање, вода, електрична енергија, гас и остала горива за 0,2 посто.

Пад су забележиле цене одеће и обуће за 1,2 одсто.

Цене осталих производа и услуга нису се битније мењале, преноси Танјуг.

Опрема: Стање ствари

(Политика, 11. 3. 2022)



Categories: Вести над вестима

Tags: , ,

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading