Наводи се да су „Енерготехника Јужна Бачка“ и „Електромонтажа Краљево“ међу водећим енергетским грађевинским компанијама у Србији, с вишедеценијским искуством и завидним референцама

Драгољуб Збиљић (Фото: Пеђа Милосављевић/СТАРСПОРТ)
Мађарска државна електроенергетска компанија МВМ је саопштила да је преузела већински удео у компанијама „Енерготехника Јужна Бачка“ и „Електромонтажа Краљево“.
МВМ је на основу уговора са српском Манекс групом, у оквиру које послују „Енерготехника Јужна Бачка“ и „Електромонтажа Краљево“, свој удео у тим компанијама повећала са 33,4 одсто на 60 одсто, објавио је портал еКапија.
„Након добијања потребних одобрења надлежних органа за заштиту конкуренције, трансакција је успешно закључена 30. септембра, чиме је остварен још један важан корак у ширењу присуства и портфолија МВМ Групе у Србији“, пише у саопштењу те пословне групације.

Фото: Снимак екрана/Стање ствари
Истакнуто је да је јачање позиције на српском енергетском тржишту један од кључних стратешких циљева МВМ Групе у региону и да, поред повољног тржишног амбијента и текућих процеса приватизације, географски положај Србије има стратешки значај, јер пружа природну улазну тачку за даље ширење МВМ-а на друге земље Балкана.
У саопштењу пише да су „Енерготехника Јужна Бачка“ и „Електромонтажа Краљево“ међу водећим енергетским грађевинским компанијама у Србији, с вишедеценијским искуством и завидним референцама, и подсећа да је МВМ Група мањински удео у овим компанијама стекла 2022. године.
После те трансакције обе компаније су имале значајан раст прихода и профитабилности, оцењено је у саопштењу.
Небојша Берак: Својом пирамидом зла велеиздајник Вучић претворио Србију у отворени конц-логор
У обе ове фирме до краја септембра већински удео имала је компанија Манекс, коју конторлише Драгољуб Збиљић, бизнисмен близак Српској напредној странци.
Опрема: Стање ствари
(Нова.рс/НСПМ, 3. 10. 2025)
Categories: Гостинска соба
У једном добром политичком трилеру, зеленски и орбан су два полубрата, и кад они оду са власти, њихови наследници се помире, а гренланд који је узео трамп, остане клинтоновима који су га као грдили.Срећа па то нема шансе да се деси.
Но ипак не заборавите да је наш једини дракстор у свет за време санкција био неки Орбанов претходник. Све границе затворене, ал мађарско српску границу, иако као на длану, јер равница – ма никако нису успели да исконтролишу! Пуно пара је тада испумпано у Мађарску.
И не заборавите да су српски великаши бежећи пред најездама непријатеља, често са товарим злата бежали или у будим и пешту, или у млетке, или мењали веру и постајали вазали а задржавали имовину.
Нема љутње, човек је то. Проблем је што су то њихови унуци позаборављали па постајали љуте дахије. И то је људски.
А људски је и блеајти ко овца. И талмуд и куран и библија кажу да су људи… стадо.
Не стидимо се да признамо себи да блејимо ко теле у шарена врата, пред овим пљачкама. И теле је део стада, ок је то.
Ко то себи призна – има шансу да искорачи из стада и буде човек. Можда чак и пастир, или весело чобанче.
Мада неким је највећи домет да авансирају за пулина и раде у безбедносним структурама и имају право на нелегално изграђену викендицу. И да иду на шопинг мол.