Људе зовеш губом. Зовеш нас богумилима које треба истребити и у екстатичном уживању призиваш власт, која је издала све свето и честито, да нас ломи и убија

Петар Нинић (Извор: Лична архива)
Кажеш Православан си? А позиваш на грађански рат. Сочно, са слашћу, зовеш државу, режим изобличен од корупције, издаје и моћи, да пусти крв средњошколцима, студентима, професорима, здравственим радницима, твојој браћи и сестрама у Христу, који стоје поред тебе на Литургији. Зашто? Зато што мислимо да је овај режим катастрофалан по душу српског народа? Зато што тражимо изборе? Кажеш: „Шта има лоше у грађанском рату? То је само требљење губе из торине.“ Људе зовеш губом. Зовеш нас богумилима које треба истребити и у екстатичном уживању призиваш власт, која је издала све свето и честито, да нас ломи и убија, да би твоје настрано задовољство било потпуно. Какав мрак! Какав ужас небивали!
Све друго током ових девет месеци протеста, донекле могу да разумем, али људе који аплаудирају подлим и ругачким позивима да се пролије братска крв, да полиција ломи, да криминалци диктирају пут, а издаја буде модел понашања, а притом по мрежама каче иконе, молитве, исечке од Светих Отаца, то је врхунац перверзије, тама која изједа душу – дубока и потресна трагедија наших дана.

ВКонтакте страница Драгослава Бокана (Извор)
Нека нас Господ Христос све просветли и умудри, да не идемо у грађански рат, зато што један човек неће да распише изборе, већ хоће ескалацију, јер му се тако може.
Наслов и опрема: Стање ствари
(Фејсбук страница Петра Нинића)
Categories: Гостинска соба
Да, да баш он. Човек који тако дирљиво говори о Јасеновцу, страдању Срба. Волео би да тако слатко згњечи неког Србина, па ето и издајника, или макар заблуделог. Ако не и… макар тај Србин био у праву?
Ето, говорио је Бокан ствари које су ми се свиђале. И у пуно ствари има право. А види овог „иза Мире 100 ђавола вире“!
Није мени Бокан највећа брига…
Знајући тако понеког „вапијућег праведника“, и чувши у злом моменту његово шкљоцање зубима – питах се, све уверенији у исправност свог питања – шта може злог доћи од тих данашњих суза, заноса, страдања, патње напаћених: ево баш нпр. наших студената у протесту.
И, не бих да разводњавам тему. Бокана у његову фијоку са свим +/- које има. Патриоту Бокана који неку своју вербалну каму спрема.
Исто тако, „ове ааанђеле“ који призивају страну помоћ, и шесту флоту адвоката и медијске подршке, одвојити од жита. Скинути их са полице на зиду где стоје икона, кадионица, свећа и тамјан, и дати им место које историјски заслужују.
Пазимо да се не очаравамо, да се не би разочаравали
Петар је у суштини написао добар коментар на Бокана. Мада, Бокан више и не заслужује да се коментарише његов став. Међутим, сад се намећу ботови. Они по правилу намећу општа места: слогу, послодавце Вучићевих противника, историју, страдања, наравоученија… По још строжем правилу, апсолутно никада не кажу да су послодавци противника Вучића, послодавци и Вућићу, не помињу последице Вућићевог владања. Вучић је толико лош, толико разоран, да је суштина постао бар мало нормалан живот, а не замена теза коју ботови намећу.
1. Било ко је бољи, поштенији, патриотскији, лакше подношљив од Вучића.
2. Тај било ко ће бити изабран кад буде могло да се бира.
3. Ботови, схватам да нисте у стању да поштено зарадите за живот, али немојте нас потцењивати. Немојте позивати на хапшење свакога ко је против Вучића, немојте говорити о плаћеницима, о туђим емоцијама. Легално, нормално и исправно је бити против овакве власти. Немојте се позивати на законе, о којима не знате ништа, а који гарантују право на све ово што раде студенти и они који их подржавају. Немојте нас вређати својим лажним патриотизмом. Будите будале само за себе, своју глупост (као последицу похлепе) не просипајте по нама.
4. Ботови, спремајте се за време после Вућића. Оно је јако близу. Баш имамо мотив да не прећутимо и вас научимо правим вредностима у животу. Које ћете имати прилике да научите радећи послове које ћете моћи да радите по основу лустрације.
Нинићу, све си добро рекао али критикујеш ствар. Тај д.б. је обичан звучник…и класичан пример како неко брзо постане нико односно да су људи кварљива роба.
„…људе који аплаудирају подлим и ругачким позивима да се пролије братска крв…“
Да се ово не односи на оне који другомислеће погрдно зову „ћаци, крезуби, сендвичари, ботови…“?
Они (тзв блокадери) су ти који не само да упућују позиве на насиље, него насилнички ломе и уништавају просторије неких политичких партија, провоцирају полицију, и на њих бацају бакље и каменице, успут претворише академске амфитеатре у сметишта и спаваонице, децу средњошколску увукоше у мајдански криминал.
Аутор помиње издају. Па ево вам N1, Nova S, Danas, Pescanik, Dinko Gruhonjic, Jovo Bakic, i ostala bulumenta. Уздајте се у њих и њихову памет и опредељења.
А ево шта пише @ПМ:
„…Ботови, схватам да нисте у стању да поштено зарадите за живот…“
… Немојте нас вређати својим лажним патриотизмом.
… Будите будале само за себе, своју глупост (као последицу похлепе)..“
Дакле низ ниских увреда, а против увреда диже глас аутор чланка. Наравно, увреде су лоше само ако не долазе од „његових“! Лицемерје и дволичност — то је други заштитни знак ових што истичу крваву шаку као свој симбол.
А онда @ПМ претње:
„…Ботови, спремајте се за време после Вућића. Оно је јако близу. Баш имамо мотив да не прећутимо и вас научимо правим вредностима у животу. Које ћете имати прилике да научите радећи послове које ћете моћи да радите по основу лустрације.“
Кога бре ти да учиш вредностима у животу? Свака друга реч ти је „Вучић“ или „бот“. Ако је ово што си написао твој интелектуални домет, значи да ниси у стању да мислиш ван оквира уличних парола. Трагичан је призор кад страдалник у стању бесовске опседнутости (екстремно умишљености) хоће некога да поучава.
Тужно је до каквог дна је досегла свест многих Срба. На делу је масовна халуцинација која води у масовни харакири. Неко хоће да истера мишеве тако што ће запалити шталу. Несретници, погледајте, Украјину и Палестину. Првима кроз насилнни пуч срушише легитимну власт па их преузеше непријатељи и ето резултата, милиони погинулих, осакаћених и расељених. О уништавању економских и културних добара да не говоримо. Док у Палестини је отворени лов и геноцид над народом који своју државу нема уопште.
Пре четврт века слична масовна халуцинација је била обузела Србе (наравно осмишљена и руковођена са једног острва и из центра за ширење демократије). Постигли су непосредан циљ да сруше легитимну власт. А који су резултати: СРЈ дезинтегрисана, Црна Гора отцепљена (сада поносити члан Нато пакта), политичка и војна руководства Србије и Српске послата у Хаг, српска привреда масакрирана, Србијом завладали најгори издајници од Косова до данас.
Тако, о праведници протествујушчи, покушајте да ставите „Вучића и ботове“ мало у перспективу. Неће вам бити пријатно, али је корисно. Као љута травка на љуту рану – освешћивање из мамурлука самообмана и индуковане коме. Да нам је Бог на помоћи.
Није Боткан ни православан ни кривославан. Он је ****** и тек један од вечитих пулена вечите УДБЕ, додуше вербално сналажљивијих, али регрутују они и такве…
Ово је Н1 са заношењем у десно. Још један лажни патриотски и лажни про-руски сајт.
Герондисимо опет бриљира за сендвич с куленом, седиште у аутобусу путујућег контрамитинЗ циркуса, место секретара у месном обору, можда и лукративно чланство у УО неког полуфиктивног јавног предузећа. Ако падне прелазна заставица описмењеног ћацисте месеца (рачуна се по броју карактера у коментару), утолико боље.
А његовом списку тобожњих непријатеља режима „N1, Nova S, Danas, Pescanik, Dinko Gruhonjic, Jovo Bakic“ ја додајем овај: Informer, Kurir, Alo, Srpski Telegraf, Александар Вучић, Ана Брнабић“ (може да се настави до 101 и назад). Иста идеологија, фиктивно непријатељство. Од зла оца и горе мајке, сви они.
Геронда је дао тачан приказ.
Прво што упада у очи, а недопустиво је истински слободномислећем човеку је опседнутост ботовима. Сви који се не слажу са овим индукованим и пажљиво манипулисаним „спонтаним“ бунтом су аутоматски ботови. То што су на ово прво зло упозоравали на време, за разлику од ових „искрених“ који су чекали терминалну фазу, не уочавају нити праве разлику. Осим симбола крваве шаке и зелено левог модела или манира да се од свега прави јавни перформанс па и од туђе трагедије, злоупотребом рањивих, на начин који ни случајно није у хришћанском духу и у духу наше традиције, ако се већ из хришћанског угла посматра. Треба обратити пажњу и на симбол студената у блокади бгд сову у оптужујућем гесту са упртим прстом небеса, односно Бога, отпорашку песницу дигнуту ка небу у сваком другом позиву на протест… Поприлично је лоша позадина свега колико год да су мотиви наивних оправдани. Зна се како се једино дижу руке ка престолу Божијем. Ако неко прати мреже може да уочи и све отвореније богоборство, позиве на прогон не само бивших власти и стотина хиљада ботова већ и свештеника, веронауке, верника, вере из друштва па и самога Бога. И то на врло суров начин. Проглашавају главним кривцем за све и највећим злом за друштво све родољубиво и традиционално. Спотови, у којима се служе емотивним манипулацијом, приказују уједињене људе без Бога, а текст јуче одабране песме говори о давању свега за ту „слободу“. Буквално свега. Поручују људима отворено да ће им се узети све укључујући и душа. Пре тога су на мрежама биране партизанске песме па када се превише народа побуни окрену плочу мало на традиционално као са почетка ових протеста да превара буде већа. Средњошколску, малолетну, децу уче том зелено левом начину да од свега праве јавни перформанс у знак протеста. И неприкривено се приказују као идеолози. Опасна сатанска превара. И Вучић и ови раде за исти глобалистички центар са планом урушавања и последњих институција ове државе која сада има само име да је жива. Грађански рат је могућ не зато што било ко од људи може самостално да одлучује о томе него зато што ће Господ у овом рату за душе који се увелико води допустити тако нешто да би се душе невиних и наивних спасле од вечне погибли. Господ човека узима у тренутку који је најбољи за његово спасење и вечни живот. Не руководи се овим пролазним уопште. Отићи ће деца начистија, безазлена и несвесна да би предупредио њихову духовну смрт коју им припремају. И многи други који су се повели за овом напумпаном масовном хистеријом ако се не дистанцирају од богоборних и богохулних идеолога само зарад рушења Вучића. Слобода није близу како манипулишу наивнима. Та слобода коју они желе је гора смрт од физичке. Са сатаном се не иде у ослобађање било чега и било кога. Човекомрзац и човекоубица не ослобађа већ поробљава и погубљује. Мало више пажње у свему. Без пажње се ни у земаљском ништа не може добро урадити.
@губернатор
Па теби, дете, сендвич из уста не излази. Сваки прилог, сендвичи, сендвичари, аутобуси, месни одбори, ћаааци или ће бити ћаци. И тако укруг ево има девет месеци. То је неозбиљно и неодрасло, мада до неке мере духовито (то добијаш прелазну оцену од мене). Али, види, колико си испита положио за ово време? Или си тек средњошколац? Како год, не ваља ти пос’о, ****** ****** ****** ***** Да научиш, прво мало манире, а затим увидиш да се вербално ******* разликује од говора иза кога је мишљење. Тада ћеш бити у стању да сагледаш шта је узрок, а шта последица, да раздвојиш појавну феноменологију од унутрашњег закона и уопште, да почнеш мислити. С тим што уплитати се у дневну политику није за почетнике, осим оних који не маре што ће их старији и безобзирнији немилосрдно искористити за своје потребе и циљеве. Дакле, назад у школску клупу, ко за учење има потенцијал, грешка је ‘арчити га на улици. Да си жив и здрав.
Жалба (на цензора или ће бити кадију :)))
Само да обавестим преостале коментаторске ентузијасте да не користе фразе које приближно гласе „добити васпитну заушку“ и „вербално кокодакање“ јер ће се уместо истих појавити звездице.
Ово кажем највише због јуноше @губернатор-а коме је мој претходни добронамерни коментар био упућен. Са звездицама исти звучи произвољно непријатељски, а био је је написан у љубазном настројењу и још бољој намери. Ово је и пример како само добре намера нису довољне (ни моја ни ова цензорова) јер произведу ефекте супротне од намераваних,..
@ Геронда
Ваш коментатар „са васпитним заушкама“ не може бити добронамеран никоме (осим можда Вама). Поштујте правила и будите пристојни па неће бити „ефеката супротних од намераваних“.
Уз супер поздраве од (супер)цензора
Герондисимус се јамачно опет јуначи из Ћациленда, где му оош и фуара чувају нејака, герондистичка леђа док овде пасивно-агресивно заговара увођење цензуре. Не допире му до ганглија, сиромаху, да се својим прегалаштвом на Ст. ствари недвосмислено и без остатка ставио на страну непомјаникове окупаторске управе, те да ће га снаћи таман она судбина која је тој окупаторској управи намењена.
Ипак, шнур у овом вучењу није однео он, него овај руки Никола, зазивајући „хришћански дух и дух наше традиције“. Кад се ћаци-који-владају-падежима упреподобе, одмах покушавају да Христа Господа увуку у своју апологетику.
Мисли ли руки да овај лепрозни, убоги, гурави, примитивни, слузави, велеиздајнички, гангстерски, хулигански, стероидно-наркокриминални, оружјем тргујући, русождерски и косметскопредајнички дух соцвадикалске велеиздаје прогласи за хришћански? Или је то неки нови култ? За којом литературом да посегнемо да бисмо га протумачили? Треба ли да читамо Житије Веље Невоље, или су довољни Мемоари Салета Мутавог? Јесу ли светилишта духа њихове традиције тамо где су подигнути тои-тои тотеми, или у ритопечком подруму с месорезницом? Ко је врховни жрец те паганштине, Психо, Андреј Другорођени, Ђука Бизон, Дикси Хркаловић?
Губернатору
Сви који у овом тренутку инсистирају на томе да постоје само две стране, а обе су од истог центра, су инструменти преваре. Обе те стране воде истом исходу. Про Израел Нато пленумаши и Про Израел нато шиптар Аца спроводе исту агенду.
Када се прави индуковани хаос, увек се прави са циљем да се инсталира нешто значајно другачије. Да се успостави нови поредак који у нормалним условима и у трезвености људи не би прихватили.
Најједноставнији начин да се контролише је давање лажног избора. Људи мрзе силу и наређења, али радо упадају у замке ако им дате привид да праве избор.
Манипулација, односно архитектура како они то радије зову, је једноставна. Понуде се две опције, обе воде до пројектованог циља. Не одузимате „слободну вољу“ само је приређујете. Људи мисле да је контролишу, подстиче им се осећај да су паметни и да су самостално донели одлуку. Али сваки пут који изаберу је унапред дизајниран од центара моћи којима је земља у колонијалном положају као Србија подређена. И док схвате шта се десило, зидови су се већ подигли и решетке су се већ затвориле. Најмоћнији лидери не узвикују наређења и пропагандне пароле. Они то раде тако да људи мисле да је све спонтано од њих потекло, баш као и демони. Они то зову архитектуром. Пројекат покушаја уништавања самих темеља, расрбљавања, је у пуном јеку. Или сте превише пуни себе да бисте могли да примите информације од Духа Светога истините, што је на овом порталу могуће, или сте елемент који учествује у пројекту. Оруђе у рукама непријатеља.
https://fenomeni.me/slobodan-jovanovic-sta-je-poluintelektualac/ . Beskrajno me raduje da ovoga mladoga Srbina podrzavaju citaoci . Javljaju se I poluintelektualci u hvalospevu AV I DB, pa da stavim sta velikan nas Slobodan Jovanovic misli o takvima I slicnima.
Дух Истине „се не манифестује информацијама“ анонимни православни србине. Чак ни анонимнима. Пројављује се Самим Собом, Пунотом Слова Истине. Чак и анонимнима. За Вашу информацију…
Зоране
Само Духом Светим може да се види јасно. И то је дар Духа Светога. Као и препознавање знакова времена, расуђивање,..итд.
Анонимност служи да се избегне скретање са бављења темом што је данас општи тренд.
Откривења су спознаје добијене од Бога Духа Светога. Који је, између осталог, говорио кроз пророке о актуелностима у различитим историјским тренутцима. Упозоравао на врло конкретне ствари преко људи, пророка.
@Нн православни србин
Уморан јесам. Клонуо до дрхтавице неспокоја. Утрнуо до унинија. Овога часа, никакав сам сведок. Тек, само ми је то СВЕДОЧЕЊЕ једино живо, једина извиискра у пепелу, једина управница крстоносна на коју сам зачављен. Једнако неумољиво, неодустајно, неприкосновено, непоколебиво, истрајно, упорно, веродостојно и верно, образно и заветно СВЕДОЧИМ да се кроз Ваљану Србску Чељад пројавио Дух Истине, кротко их закриљујући. Ради Правице и Истине. Утешитељ их је обременио осећањем саборности, оплеменио милостивом радошћу, благошћу саосећања и милосрђа управио им корак и у лук затегао кичму. Подигао главу, обистрио поглед и урезао осмех. Урезан, Царским Целивом га оживео. Тројичну Љепоту славим, хвалим и благодарност Њој приносим ради таквог молитвеног камена на којему, уморан и дрхтав, клонуо и утрњен, јоште се обрећем и оснивам.
Лако је Ваљану Србску Чељад пљувати и опадати. Каменом опточити. Сумњом и неверицом оцртати и осенчити. Одвећ лако их је издати и продати кад у њима издајице и продавце, накупце и прекупце пророкујеш. То је лако. Видиш, добри, ја сам слободном вољом одлучио да ми буде тешко. Христа ради…