Како је могуће да руске власти никад немају појма о предстојећим догађајима који имају неповољне посљедице по Русију

Пол Крејг Робертс (Фото: Факти)
(Страница Пола Крејга Робертса, 9. 12. 2024)
Одговор на питање из наслова – мислим да нема. Има чиновнике, уред, нешто што се тако зове, али нема обавјештајну службу.
Путин није знао да грузијска војска, коју су обучавали и наоружали Американци, спрема напад на Јужну Осетију – и отишао је у Кину на Олимпијаду.
Руска Спољно-обавештаја служба: Отворени терор Англосаксонаца – на мети Фицо, Вучић и Орбан
Путин није знао да САД спремају свргавање власти у Украјини – и отишао је у Сочи на Олимпијаду.
Путин није знао да га Запад вара Минским споразумима. То га је коштало осам година, довело у ситуацију између чекића и наковња и заглибило у сад већ трогодишњи војни сукоб, који је прерастао у амерички и НАТО ракетни напад на руску територију. А Русија је и даље спуштеног гарда. Зар Путину нису јавили за нападе на руску територију? Лавров је рекао Карлсону да Русија није у рату са Западом.

Изјава директора Спољне обавештајне службе Русије Сергеја Наришкина од 30. септембра 2022. да је Служба „почела добијати информације који могу помоћи руској војсци при спровођењу СВО у Украјини“ (Извор: Взгляд)
Путин није знао да САД спремају преврат у Сирији. У разговору с Такером Карлсоном руски министар спољних послова Лавров говорио је као да обнављање сукоба у Сирији пружа довољно времена за постизање дипломатског рјешења. Није имао појма да ће пуч у Сирији бити окончан отприлике до краја интервјуа.
Русија уопште није схватала, иако им је Бајден то експлицитно рекао, да ће САД минирати Сјеверни ток.
Како је могуће да руске власти никад немају појма о предстојећим догађајима који имају неповољне посљедице по Русију?
Јесу ли дани страховладе НКВД-а и КГБ-а убиједили руске либерале попут Путина и Лаврова да су обавјештајне службе опасне и непотребне у једној демократији?
Изненадни пад Сирије потпуно је промијенио читаву слику. САД и Израел остварили су велики добитак на рачун Русије и Ирана. За власт у Израелу то је огромна промјена ситуације која знатно слаби способност Ирана и Хезболаха за супротстављање Великом Израелу.

Карта „Великог Израела“ и њен симбол на униформи израелског војника (Извор: Хенри Маков)
Џерузалем пост пише да је израелски генерал Израел Цив рекао да је пад Сирије ослабио Осовину отпора Великом Израелу и да представља историјску прилику коју би Вашингтон и предсједник Трамп требало да искористе и уклоне Иран као препреку америчким и израелским интересима.

Наслов у Џерузалем посту од 8. децембра 2024: „Израел би требало да наведе САД да бомбардују иранска нуклеарна постројења“
Година 2024. завршава брисањем Палестине и Сирије од стране Вашингтона и Израела. У 2025. мете ће бити Либан и Иран. И Русија, подразумијева се.
Брзина слома Сирије намеће питање је ли Вашингтон купио тај слом потплаћивањем генерала и званичника. Сиријска војска успјешно је одбила претходни напад уз помоћ руског ваздухопловства. Овај пут, међутим, војска се повукла са својих положаја и одбила да се бори, остављајући градове отвореним непријатељској опозицији.
С енглеског посрбило: Стање ствари
Categories: Гостинска соба
Fenomenalan tekst. Sjajno zapažanje. Stopostotno tačna analiza.
ПКР узима да је оно што говоре руски политичари оно и све што знају руски политичари. Ту је слабост његовог закључивања.
Руси имају обавештајне службе, али Русија није свемоћна и поред тога што се успешно бори.
И Русија је куповала време преговарајући Минске споразуме. Зашто? Видели смо у недавном првом лансирању Орешника (Лешника). Баш зато што има добре службе и супериорне анализичаре и стратеге, Русија је знала да ће кад уђе у Украјину започети рат против Запада. За то је морала да се спреми на три фронта: економском, војном и психолошком (постепеном навикавању свог становништва на чињеницу да су поново у великом рату и да му алтернативе нема).
Pol Krejg Roberts (85)jedan od mnogih anglosaksonskih demokratskih „Pol Potova“ je kao i njegov pajtaš iz vremena glumca Hollywood Bull Shit Production Ronald Reagana (glumio ulugu tkzv.predsenika) i još uvek „pospanog“ Đokice (83) ( koji ne zna ni gde se nalazi kada mu menjaju pelene) i njihove pajtašice „drhtave“ Nensi Palosi (85)
(koja hoda k’o japanski robot) SVE ZNAJU O
RUSIJI i što je najvažnije UVEK SU „TO“ ZNALI
što bi rekli na Srbskom jeziku :
OD ROĐENJA.
OD ODGAJANJA.
OD ŠKOLOVANJA.
OD PLAĆANJA.
DO GROBA.
Ja se uvek PITAM kada NEKO od VREMEŠNIH
anglosaksonskih dobro plaćenih bivših demokratskih „službenika“ koji UVEK koriste
„kaubojski“ dijalekat Engleskog jezika NIKADA ne postavi jednostavno pitanje:
IMA LI AMERIKA OBAVEŠTAJNU SLUŽBU(E)
KOJA(E) „PAMTE“ ???
Odgovor je“
FENOMENALAN.
SJAJAN.
STOPOSTOTNO TAČAN.
NE.
Naravoučenije.
Niko od gore navedenih vremešnih anglosaksonaca i svih njihovih 17/18/19 itd.
„INTELIGENTNIH“ TAJNIH SLUŽBI nije ZNAO ili nisu ZNALI da kada ANGLOSAKSONSKA
DEMOKRATSKA VOJSKA ide preko BARE u
SVET da IZVEZE ANGLOSAKSONSKU DEMOKRATIJU ORUŽJEM onda ONI UVEK
BEŽE glavom bez obzira iz tih ZEMALJA jer NJIH još od 1960/70 godina pa do 2021 godina UVEK POBEĐIJU LJUDI U
JAPANKAMA ILI PAPUČAMA.
Za večito pamćenje Srbima i Srbkinjama.
UVEK dobro POGLEDAJTE u LICE/A svakog VREMEŠNOG anglosaksonskog protestanta ili protestankinje koji „PRIVATNO“ daje izjave u
kamere ili digitalno a posebno u LICE/A
svakog MLAĐANOG anglosaksonslog protestanta ili protestankinje koji „SLUŽBENO“
daju izjave u kamere ili digitalno i DOBRO
MUĆNITE SIVIM ĆELIJAMA u SRBSKOM KEFALU pre nego što vam bilo kakva misao padne na pamet i ako imate DOBAR SRBSKI
SVETI VID zaključite će te sledeće:
„DA IM LICA STALNO I UPORNO ISIJAVAJU ISKRENOM BLAGOŠĆU, DOBROTOM I LJUBAVLJU UVEK KADA GOVORE O RUSIJI“.
„ISTI ILI JOŠ LEPŠI IZRAZ LICA IMAJU UVEK KADA GOVORE O SRBIJI“.
Ja sam Srbin.
Volim JAPANKE. Za leto.
Obožavam PAPUČE. Za jesen.
Gotivim ŠUBARU. Za zimu.
Овак текст није намењен Русима, већ онима који подржавају активности Русије. Циљ је представити Русе као тоталне будале. Није важно што су Американци своју империју засновали на пљачки и убијању, важно је да су Руси неспособне будале. Циљ је изазвати разочарење код русофила.
Амер није у стању да схвати суштину русофилије. Она није заснована на принципима на којима Америка приморава друге “ да је воле“. Она није заснована на интересу и обећаној добити. Она није заснована ни на уверењу у снагу Русије и њену коначну победу. Исправност никада не пада на памет просечном Амеру. Ни на крај памети им није ништа што не доноси неку вајду. Зато на потпуно погрешан начин врше своју пропаганду, остварујући супротан ефекат. Знају Амери добро каква је руска обавештајна служба.
Сирија је била ловушка за Русе! Запад се увелико припрема да нападне Русију,гомилајући огромну војску у Пољској и пребацујући нуклеарни арсенал у јевропу, а трбало је Русију одвући у Сирију у рат са Турском и Израелом.
О ситуацији у Сирији из мало другачијег угла…
Да ли је било могуће срушити Асада раније, без обзира на дејства Русије и Ирана, у случају потпуног тројног уплитања САД, Израела и Турске? Апсолутно јесте! Само се Турска и Израел (ни Русија, ни Иран) граниче са Сиријом, а разлика у снази између Турске и Сирије је потпуно несразмерна. Две руске базе ту не мењају много. Зашто онда није дошло до свргавања Асада него до (испоставило се привремене) руске победе? Зато што уплитање САД, Израела и Турске није било потпуно него делимично. Другим речима, још су се поштовала нека правила игре и нису се отварале све карте нити су се потезали скривени адути.
Шта се онда догодило у Сирији? Догодило се то да је употребљен скривени адут, потегнут кец из рукава, а то је Турска. „Шта ће бити с кућом?“ То ћемо тек да видимо. За један оборени авион су морали Турци много да клече… Овај пут тешко да ће клечање бити довољно. И приче са БРИКС-ом, и са противваздушном одбраном, и са атомском централом… Одабрали су (верујем погрешну) страну у изузетно незгодном тренутку по ону другу (верујем праву) страну. Погрешну и праву не у смислу морала, него дугорочних интереса саме Турске. Да, пала је Сирија, али да ли ће Русији више бити потребна икаква Турска? То јест, постојање икакве Турске? Курди се одлично боре и кад су без ичије директне подршке…
Мало сам изоставио увод, превише ме понела разрада и закључак. На основу чега се може закључити да су претходна (до пре неколико година) догађања на Блиском истоку била „делимичне“ а не „потпуне“ природе? На основу 1) геноцида у Гази наочиглед целог света, уз нескривено убијање неколико десетина хиљада деце. Нескривено, без икаквог покушаја да се заташка, чак уз демонстративно бомбардовање зграда са (западним) новинарима, чисто онако, може им се. 2) чистог терористичког напада, опет наочиглед целог света, са пејџерима и телефонима, због кога су хиљаде људи остали инвалиди, укључујући стотине деце. Притом напада припреманог и притајеног годинама, чуваног само за тотални рат. И ипак је потегнут и тај кец из рукава, а пре тоталног рата. И сад 3) потезања турског адута у Сирији.
У Сирији су Арапи сунити 74% становништва, а већ 50 година владале мањине. Дакле није ни могло бити икакве стабилности. Сирија је увек била најслабија регионална карика. Отворено и потпуно уплитање Турске могло је у било ком тренутку да преломи ситуацију. Али су Турци били опрезни, по руској изреци „од греха подаљше“. Тј. све време су радили испод жита, мало погледајући испод ока у Вашингтон, мало у Тел Авив, а мало и у Москву.
Време ће показати да ли је потезање скривених адута било знак снаге или слабости. Ако се глобалистички лоби са другом Нетањахуом прерачунао, тешко да ће проћи без страховитих последица по исте. Геноциди слабо застаревају а нескривени се још теже скривају. И све те Сирије, Јордани и остали Зимбабвеи, час посла мењају власнике у зависности од тога чији „Лешник“ превагне над чијом чоколадом.
Додао бих, руски обавештајци нису знали ни ко је Вучић па га Путин одликовао? Исто нису знали за припреме терористичких напада, поготово оног у тржном центру у Москви? Знају они за све наведено али допуштају да све више Руса гине. Све су то отворена питања за Путина, а једно од њих је како то пренадувана руска моћ годишње прелази десет километара фронта а јудејци за два дана дођоше до Дамаска? Како то да се бомбардује и уништава само руски део Украјине, а тек понека ракета залута у унијатски део одакле се стално шаље оружје у руски део Украјине? Па обичан водник неке јединице би размишљао да растерети фронт близу руске границе тако што ће тежиште борби пребацити на запад да се они мало, јадом забаве. Шта Русија нема ракете тог домета?!!! Не, чак је и руска територија под опсадом већ пола године, украјински дронови погађају и делове Сибира… Хмм, чувене црвене линије. Русија три године троши оружје, а запад га три године производи, зар ту нешто дебело не смрди?
Сиријске снаге бројале су око 200 хиљада, муџахедина 20-30 хиљада. Нападачи морају бити три пута бројнији да би успели… Зашто се сиријска војска није борила?
Асад је био позван на састанак Брикса у Астани. Није дошао. То значи да није пристао на план Брикса за разрешење у Сирији… И онда су одлучили да га пусте низ воду, Русија и Иран уз сагласност Кине. Није свргнут, већ отпуштен.
Алавита има између два и три милиона… Тешко да је сваки десети војник. Такође, Курди имају сопствене оружане јединице. Што значи да је етнички састав тих формалних 200 хиљада војника сиријске војске доминантно арапско-сунитски, а за њих су Алавити не само тотална јерес, него и узурпатори њихове земље (њихове у смислу да их је три четвртине становништва; замислите Србију којом 50 година владају – војвођански Мађари?! Тај је однос у Сирији).
Дакле је Асад имао 200 000 војника на папиру (спремних да гину приближно ниједног), а муџахедини 20 000 војника у реалности (не спремних него жељних да гину).
Дакле нема ту никакве сиријске војске, поготово под тако неспособним и незаинтересованим владаром. Али, и иначе је на Блиском истоку све по принципу „дај шта даш“. Не могу Руси ту пуно да бирају, нити могу да оружјем држе Сирију против воље самих Сиријаца.
А који ће тек да схвате шта ће им донети капитулација пред традиционално пријатељским и добронамерним Израелом… Али то је већ њихова ствар.
Овде је суштинско питање да ли ће Нетањаху и екипа успети да избаце Иран из строја, што би заиста била катастрофа. Међутим, чак и у том случају, све се ломи у Украјини. Цео Запад, Америка, Енглеска и све остале земље пролетерске, крваре економски, политички и војно на Украјини, и ако ту до краја искрваре, џаба Израелу чак и (привремено) Иран… Јер Израел се држи на Америци. Ишчили америчка моћ, ишчили и само постојање Израела окруженог стотинама милиона Арапа.
Srbin koji pamti,Шта сте ви написали то нико појма нма.Гомилу којештарија.Бојан ,У Украјини не крвари запад већ Русија и то буквално.Три месеца су Украјинци у Курској област ,то јест у Русији и јшо нису истерани.Важно да су у Москви и Петерсбургу нормално живи да су пуни ноћни клубови.Још само да се овај рат заврши па да се може отићи у Кан на плажу.
@Милан Филиповић:
Аутор блога треба да уведе captcha-у која захтева неки елементарни ниво интелигенције и писмености пре слања коментара и гласања за њих, ако већ не жели да увефе регистрацију због приватности корисника, чиме би се избегла гомила глупости коју овде неки пишу а админ из неког разлога објављује и стало у крај ботовима, троловима и петпарачким „коментаторима“. Као што је неко написао у коментару на другој теми, ово све више подсећа на Курир. А нема разлога да тако буде, само ће отерати озбиљније. Имплементација captcha система у WordPress блог коментаре не би требало да представља проблем и требало би да је једноставна за имплементацију. Но ко зна, можда се админ нада прилозима од таквих, било је и чуднијих очекивања.
Поштовани Милане Филиповићу, јасно је да у Украјини крвари и Русија, али Русија се тим крварењем и лечи и обнавља. Лечи се од тровековног гледања на Запад (а на коме по први пут за 500 година више нема шта ни да се види), успут стварајући и нову елиту за нову Русију, успут и драстично снажећи своју војску, будући да је комплетна истренирана у условима (фактички) светског рата на ограниченом подручју. При свему томе, и руски војно индустријски комплекс напредује несразмерно у односу на било кога другог, са могућим изузетком Кине, о којој се никад ништа не зна поуздано јер су мајстори скривалица.
Западна, још врло недавно свемоћ, урушава се страховитом брзином, војно индустријски комплекс је безнадежно застарео и ту више ништа ни не личи на „Запад“. Тај неки способан, моћан, што се „шиша на опасно“ па му цео свет завиди.
Тако да, јесте, крвари Русија, али Запад крвари десет пута више и неће га ни бити ако овако настави. Остаће само географски појам. И ми веселници што живимо у (штрокавом, неуређеном, неспособном и распадајућем се) географском појму.