Амерички конгресмен Томас Маси: Сваки републикански конгресмен има „дадиљу“ из Израелског пропагандног комитета

Не само да не постоји Путинов тип који би радио нешто слично, него ни енглески, ни аустралијски, ни њемачки. Израел је једина држава која тако ради, рекао конгресмен Такеру Карлсону

Амерички конгресмен Томас Маси у емисији Такера Карлсона (Извор: Information Liberation)

(Information Liberation, 7. 6. 2024)

Томас Маси, републикански конгресмен из Кентакија, изјавио је у разговору с Такером Карлсоном  да сваки републикански конгресмен има „дадиљу“ из АИПАК-а (AIPAC, American Israel Public Affairs Committee, Амерички израелски комитет за односе с јавношћу, ционистичка лобистичка скупина за интересе Израела у законодавној и извршној власти САД, нап. СтСт) ради навођења како да гласа у интересу Израела.

„Сви осим мене имају особу из АИПАК-а – попут личне дадиље из АИПАК-а, која Вам се увијек обраћа испред АИПАК-а“, рекао је Маси.

„И сваки конгресмен има тако нешто?“, упитао је Карлсон.

„Сваки републиканац – не знам како је код демократа, али овако је код републиканаца. Кад дођете у Вашингтон, одете с њима на ручак, узму Вам број мобилног телефона и зову Вас.“

„Ван памети“, прокоментарисао је Карлсон.

„Од четворице чланова Конгреса сам чуо да кажу ,Попричаћу са својим АИПАК-овцемʻ – дословно тако их зовемо, ,мој АИПАК-овацʻ“, рекао је Маси, смијући се.

„Зашто то нисам чуо никад досад?“, рекао је Карлсон.

„Јер ником није од користи“, одговорио је Маси. „Зашто би говорили да постоји ортачки систем који заступа страну државу – за конгресмене не би било добро да то кажу народу.“

Маси је Карлсону рекао да ниједна друга држава то не ради: „Не само да не постоји Путинов тип који би радио нешто слично, него ни енглески, ни аустралијски, ни њемачки. То је једина држава која тако ради!“

Погледајте цјелокупан интервју:

Иако је Маси рекао да не зна је ли исто и с демократама, покојни демократски конгресмен Џејмс Трафикант из Охаја рекао је нешто слично 2009. године у интервјуу са Шоном Ханитијем на Фоксу.

„Био сам конгресмен седамнаест година“, рекао је Трафикант, „и конгресменима је приликом усвајања закона и гласања мјерило било ,Шта Израел каже на ово?ʻ То се чуло кад год би било неко важно гласање.“

„Сугерисати, као што Ви радите овде вечерас, да они контролишу наш Конгрес и да, цитирам, ,Утичу и представљају једину силу која утиче на нашу унутрашњу политикуʻ је апсурдно, звучите као да сте блесави!“, успротивио се Ханити.

„Шоне, не сугеришем, већ кажем да је тако“, одговорио је Трафикант.

С енглеског посрбило: Стање ствари



Categories: Гостинска соба

Tags: , ,

4 replies

  1. Кад би имали америчку амбасаду , плаћала би их Америка !

    1
    2
  2. „Амерички конгресмен Томас Маси: Сваки републикански конгресмен има „дадиљу“ из Израелског пропагандног комитета“
    Ето нашао се „поштењачина“ изузетак који потврђује правило.
    Ко прати, о овоме већ дуже време говоре некадашњи амерички високи војни официри и бивши обавештајни аналитичари.
    Пре свега овде мислим на Дагласа Ме Грегора, Скота Ритера, Лерија Џонсона и Реја Ме Гаверна.
    Говорећи о овој теми Реј Ме Гаверн је једном приликом испричао малу анегдоту:
    “ Нормално је да пас маше репом али када смо ми и Израел у питању ствар је обрнута. Ту испада да реп маше псом.“
    Лобирање је законом допуштена корупција у Америци. Проблем настаје кад неко затајио да је нешто примио попут оног лика Мендеза који је наводно примио златне полуге и кеш.
    Они се не либе да целом свету туцају лук на глави везано за владавину права и борбу против корупције. С друге стране видимо да је њихово највише законодавно тело највеће легло корупције.
    „И све по закону“ што је певао покојни Балашевић.
    Може им се али постоји и она народна која каже:
    „Жари пали удбински Диздаре док и твојој кули редак дође“.
    А доћи ће сигурно.

    15
  3. И онда се ми у нашој малој балканској земљи чудимо кад се појави нека афера „коферче“.
    Њихов је систем у толико бољи што се примаоци коферчета како тако гоне и политички архивирају.
    Док овом нашем „коферчету“ није фалила ни длака са главе, напротив он ће изгледа бити министар у свакој влади док гавран не побели или док Господ не одлучи да га позове себи.
    Нико више нигде то и не спомиње а камо ли да истражи кроз правни систем.

  4. И онда се ми у нашој малој балканској земљи чудимо кад се појави нека афера „коферче“.
    Њихов је систем у толико бољи што се примаоци коферчета како тако гоне и политички архивирају.
    Док овом нашем „коферчету“ није фалила ни длака са главе, напротив он ће изгледа бити министар у свакој влади док гавран не побели или док Господ не одлучи да га позове себи.
    Нико више нигде то и не спомиње а камо ли да истражи кроз правни систем.

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading