Милорад Додик: Срби немају потребе да се састају с Британцима, који кроз историју чине све да направе зло

Као што сте могли да примијетите британски амбасадор у БиХ Џулијан Рајли није био ни позван на инаугурацију српског члана и предсједавајуће Предсједништва БиХ Жељке Цвијановић, ни мене, изјавио предсједник РС

Милорад Додик (Фото: TANJUG/Страхиња Аћимовић)

Представници српског народа немају потребе да се састају са Британцима који упорно кроз историју чине да све подреде својим интересима и направе зло, поручио је данас предсједник Републике Српске Милорад Додик и додао да нема потребе да се комуницира са њима.

– Као што сте могли да примијетите британски амбасадор у БиХ Џулијан Рајли није био ни позван на инаугурацију српског члана и предсједавајуће Предсједништва БиХ Жељке Цвијановић, ни мене – рекао је Додик.

Поновио је да ће се у складу са утврђеном политиком понашати и остали представници Републике Српске.

– Британија има веома лоше намјере и покушавају да прикажу да су добри према Бошњацима, али то није тако, они су само добри према себи – истакао је Додик и оцијенио да Британци покушавају да дестабилизују ситуацију у БиХ.

Опрема: Стање ствари

(РТРС, 14. 2. 2023)



Categories: Вести над вестима

Tags: , , , ,

3 replies

  1. Вучићу би било мноооого лакше да нема оваквог Додика!
    Српска је много мање суверена од Србије, и има много мање средстава којима би могла да се одбрани. Али када су у питању национални интереси, нема предаје, ни узмицања – ни за педаљ!

    Е сад, зашто и AV не уради исто, то је већ друга тема.

    8
    6
  2. Република Српска прошле године продала обвезнице на Лондонској берзи.

    У сред Бања Луке има споменик захвалности британским војницима за њихово дејство у „босанскохерцеговачким сукобима“. Smuggler добро ваљао робу тада. Да ли је она играрија о шатро покушају киднаповања Додика од стране Енглеза – само обична фора, „фејк“ прича, да би тако намагарчили неког циљано и да би одржали свог човека, који се не буни ни једном речју када ти исти Енглези прошле године имају војне вежбе по Републици Српској. Они бре начине Русији ово у Украјини, они држе Немачку причврљену, а не могу као шатро да изађу на крај са Додиком – не личи ли све то на већ виђену причу, са веома штетним исходом, о „српској Спарти ЦГ“? Сада се примењује иста матрица која је дала успех, све добро проучено и примењено. Сада се опет на сав глас труби о „новој српској Спарти“ и о најновијим „највећим Србима“ који су предвођени још „већим Србином“, који је у бољим односима са Загребом увек био него са Београдом а све у југопартизанском моделу којег је Додик испољио и почетком сукоба приласком Анти Марковићу, јер Србе у партизанима само врховни комадант Хрват може (за)водити.

    8
    3
  3. „Република Српска прошле године продала обвезнице на Лондонској берзи.“

    …….. следи неколико без-смислених редова без икакве везе са горњим

    да би се дошло до:
    „…Додик испољио и почетком сукоба приласком Анти Марковићу, јер Србе у партизанима само врховни комадант Хрват може (за)водити.“

    А шта је то због чега Додик и садашње руководство Републике Српске заслужују (овако немушту) осуду?

    Можда их треба променити?

    Али тек су изабрани, рећи ће неко.

    Ма, и за то има опробаних рецепата, нпр обојена револуција, рећи ће неко други.

    @Сребрни Танго — коју боју бисте Ви одабрали?

    5
    3

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading