Агенција АП првобитно тврдила да је 70% позива Центру за спречавање и лијечење тровања у Мисисипију долазило од људи који су користили ивермектин, а прави број је 2%

Фото: NurPhoto via Getty Images
Асошијетед прес био је присиљен да објави исправку пошто је у својој вијести лажно тврдио да је 70 посто позива Центру за спречавање и лијечење тровања у Мисисипију долазило од људи који су користили ивермектин за лијечење ковида.
Испоставило се да је прави број 2 посто.
„У чланку објављеном 23. августа 2021, о људима који користе сточни лијек за лијечење ковида, Асошијетед прес је на основу података Министарства здравља Мисисипија погрешно јавио да је 70 посто позива Центру за спречавање и лијечење тровања у Мисисипију долазило од људи који су узимали ивермектин за лијечење ковида-19. Државни епидемиолог др Пол Бајерс изјавио је да је број позива (Центру за спречавање и лијечење тровања у Мисисипију) поводом ивермектина био око 2 посто. Од тих позива поводом ивермектина, 70 посто су чинили случајеви кад су људи узимали верзију лијека за животиње.“

Извор: Снимак екрана
Изворну вијест пренијео је и амерички Национални радио (НПР).
Ролингстоун и друга пропагандна гласила објавили су још једну лажну причу да су болнице у Оклахоми толико „претрпане“ пацијентима „предозираним“ ивермектином да нису имале простора за лијечење пацијената с повредама нанесеним ватреним оружјем.
The only reason Rolling Stone is calling this an "UPDATE" as opposed to what it so plainly is — a RETRACTION — is because liberal outlets know that their readers don't care at all if they publish fake news as long as it's done with the right political motives and goals. https://t.co/2nRaD5EbXk
— Glenn Greenwald (@ggreenwald) September 5, 2021
Испоставило се да је у питању потпуна бесмислица, послије чега су били принуђени да објаве дугачко „ажурирање“ свог пропагандног уратка.
С енглеског посрбило, скратило и приредило: Стање ствари
Categories: Посрбљено
Оставите коментар