Site icon Стање ствари

Александар Вучић: Од краћег радног времена нема ништа, мало је и 40 сати

Једна партија дошла је код мене и један од услова за сарадњу са СНС-ом био је да се не ради недељом, те да се радно време смањи на седам сати. Још мало, па да се не ради уопште, рекао Вучић

Александар Вучић (Фото: Бета/Милош Мишков)

Председник Србије Александар Вучић изјавио је да, док је на тој функцији и док има утицаја у владајућој партији, никада неће прихватити идеју о седмочасовном радном времену.

„Како можете за 35 сати да урадите исто што и за 40 сати. Мислим да је и 40 сати рада мало и баш ме брига шта су мислили радници у Чикагу. Човек треба и мора да ради више“, навео је Вучић.

Он је тако прокоментарисао одлуку Црне Горе да уведе седмочасовно радно време.

Нишић: Седмочасовно радно вријеме до краја године, правичнија социјална давања

Оценио је да је то додворавање народу.

„Једна политичка партија дошла је код мене и један од услова за сарадњу са СНС-ом био је да се не ради недељом, те да се радно време смањи на седам сати. Још мало, па да се не ради уопште. Сви смо се ми и приближили томе, видите колико одмора имамо, колико идемо на ‘city break’ дестинације“, рекао је председник.

Александар Лазић: Да нам живи, живи рад (и Вучић)

Он је навео да би скраћивање радног време са осам на седам сати дневно водило томе да се сутра тражи смањење на шест сати дневно и четири дана недељно.

„До 2027. од тог посла нема ништа“, истакао је Вучић.

Опрема: Стање ствари

(ФоНет/021.рс, 29. 4. 2024)

Exit mobile version