Ја се најмање једном недељно срећем са америчким амбасадором. Ако година има 52 недеље ја се 52 пута срећем са њим, објашњава премијер тзв. Косова
Аљбин Курти (Фото: Арменд Нимани/АФП)
Премијер привремених институција у Приштини Аљбин Курти изјавио је данас да се са америчким амбасадором у Приштини среће најмање 52 пута годишње.
Курти је то рекао за време расправе у покрајинској скупштини, током које су га посланици опозиције оптужили да за захлађење односа са САД.
„Ја се најмање једном недељно срећем са америчким амбасадором. Ако година има 52 недеље ја се 52 пута срећем са њим и ми смо у сталном контакту око свих питања”, рекао је Курти, преноси Економија онлајн.
Он је додао и да партнерство са САД не може да се уздрма, јер је учвршћено принципијелним средњорочним и дугорочним плановима, преноси Танјуг.
Опрема: Стање ствари
