Председнички избори у САД: У Висконсину више гласова него бирача

У више америчких савезних држава уочене су различите нелогичности током збрајања гласова

Муњевити скок гласача за Џозефа Бајдена у Висконсину у изборној ноћи

Према писању Мајка Кудрија у Висконсину је наводно гласало више људи него што има регистрованих бирача. Висконсин је једна од држава у којој је, након раног вођства Доналда Трампа, Џозеф Бајден преузео вођство.

Извесних нелогичности има и у савезној држави Мичиген.



Categories: Вести над вестима

Tags: , , ,

2 replies

  1. Establisment u SAD nije shvatio poruku Trampove pobede koji je i na ovim izborima, uprkos 4 godine negativne propagande, dva pokusaja impicmenta i medija protiv sebe, dobio jos vise glasova.Amerika se vec duze vreme nalazi u krizi legitimiteta u vlastitim ocima, kao SSSR krajem osamdesetih kada nisu smeli da intervenisu u Rumuniji.Ta kriza se ogleda i u kadrovskoj krizi koja je pogodila i SSSR u vidu kratkotrajnih vladavina gerontokrata.Bajden je, verovatno, jedini predsednicki kandidat koji ni ne planira drugi mandat (Ameri kazu da prvi mandat sluzi za pripremu drugog mandata, a da se u drugom mandatu pokusava ostaviti trag u istoriji.Obamin drugi mandat je bio prazan, pa 4 godine haosa sa Trampom i sada predsednik za kojeg je pitanje da li ce i preziveti mandat).Izvor ove krize je kriza slobode.Ona se preusmerava u pitanja jednakosti seksualnih, rasnih, grupa, zena, i to treba da se uveze sa imperijalnim ciljevima, ali proizvodi podele izmedju “urbane”-usluzne Amerike, vanurbane-radne Amerike.Ovo je opet posledica kretanja kapitala i sve veceg siromasenja i sve manje bogatih.To postavlja pitanje materijalne strane slobode, formalna-pravna jednakost vise nije dovoljna, a sa ovakvim izborima i zakonitost dolazi u pitanje

    Imperijalna politika uvek spoljasnju politiku uvlaci u unutrasnju.Ovim trikom se sluzi i Srbija jos od vremena Milosevica do danas, ciljevi spoljasnje politike – ujedinjenje, koriste se za opravdanje unutrasnjeg stanja.Medjutim, kao sto je rat protiv terorizma najvise udario na slobode samih Amerikanaca, tako se i sadasnja kriza legitimiteta pretvara u ideologizaciju unutrasnje politike (u Srbiji je to uradjeno kroz ideologiju EUintegracija i imamo slicne posledice kao SAD, da je establisment, vlast i opozicija potpuno ideoloski isti, pa se narod okrece prividno vanpolitickim institucijama SANU i SPC, kao sto su se Ameri okrenuli vansistemskom coveku poput Trampa.I dok su se demokrate stopile sa novom ideoloskom matricom, republikanci nemaju sta da ponude, cak se prica da je pitanje hoce li posle ovog poraza ikada vise doci na vlast.I tu se vracamo Trampu, rekordna podrska pod vatrom, oreol pokradenog, mozda trampizam ostaje jedino sto republikanci mogu da ponude.Mozda se Tramp, kao Nikson, vrati u ring (pojava stranke ovih crnih repera, na prvi pogled sou, ipak moze da uzme iz ruku demokrata rasno pitanje i pokrene jos nesto, moza zajedno sa Trampom.

    Ovaj haos sa izborima samo ce jos vise uneti razdor u drustvo i delegitimisati vlast.Moguce je da ce legitimitet biti potrazen u nekom spoljasnjem sukobu, ali tesko da to moze da otkloni ove podele, moze cak i da ih zaostri!

    Specijalno za “Stanje stvari”
    spoljnopoliticki komentator
    Bosko Jaksic :))))))

  2. Брука. Они целом свету соле памет о демократији, поштењу , поштовању закона и устава. Проглашавају чији су избори поштени и ваљани а сами су до гуше огрезли у криминал и корупцију и нису способни да одраде своје изборе. Врхунски безобразлук, цинизам и осионост.

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading