Универзитет у Кембриџу брани став свог професора да „животи белаца нису важни“

Да не буде недоумица – стојим иза свог става, који је обрисао Твитер а не ја, написала професор за постколонијалну књижевност Пријамвада Гопал

Пријамвада Гопал (Фото: Chris Bourchier/The Sunday Times)

(Junge Freiheit, 26. 6. 2020)

Универзитет у Кембриџу (Енглеска) узео је у заштиту став свог професора за постколонијалну књижевност Пријамваде Гопал (Priyamvada Gopal). Гопалова, запослена на Факултету за енглески, објавила је на Твитеру поруку следеће садржине:

„Да поновим. Животи белаца нису важни. Као животи белаца.“

Руководство Универзитета стало је иза професора: „Универзитет брани право својих академаца да у законским оквирима износе своја мишљења која неким могу деловати спорно, најоштрије осуђујући злоупотребе и личне нападе. Такви напади су потпуно неприхватљиви и морају престати.“

Гопалова не види разлог да се извињава

Твитер је у међувремену обрисао њену поруку, наводећи да није у оквиру датих смерница. Гопалова је овако образложила своју изјаву:

„Да не буде недоумица – стојим иза свог става, који је обрисао Твитер, не ја. Јасно је да се он односи на структуру и идеологију, не на људе.“

У марту прошле године Универзитет у Кембриџу повукао је своју понуду психологу Џордану Питерсону (Jordan Peterson) да одржи двомесечни семестар као гостујући професор, образлажући то његовим наводно спорним ставовима. „Кембриџ је отворен за сваког, и од свих својих сарадника и посетилаца очекујемо да се придржавају наших темељних вредности. За оне који то не могу овде нема места“, рекао је гласноговорник Универзитета. Свему су претходиле демонстрације и протести предавача и студената.

С немачког посрбило и опремило: Стање ствари



Categories: Посрбљено

Tags: , , ,

1 reply

  1. «Fish and Chips»

    Погледати. Ко је пропустио због бомбардовања. Или посл(иј)е. 

    Озбиљно смешно и тужно. 

    https://ovideo.ru/images/posters/0001/8020/s_162x228_0001.jpg 

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading