Милан Брдар: Сада је питање да ли ће нам Косово отићи за десетак дана

Ни сада неће да се заложе за Косово него ће да причају о слободи медија и демократији. Државотворно питање је основно, каже проф. др Милан Брдар

Милан Брдар (Извор: Јутјуб)

Гост најновијег „Политикона“ аутора и водитеља Данила Тврдишића био је проф. др Милан Брдар.

„Паметних људи има мало, морамо да признамо, они су мањина. А поштени међу паметнима су такође мањина“, рекао је др Брдар.

Указујући на забрињавајуће стање у просвети Брдар каже: „Свака џукела која уђе у пубертет може да направи лом у школи, а да страда разредни или наставник, а не он. Куда то води, аман бре људи? Је л’ ова власт свесна шта ради? То је све њена одговорност.“

О власти и протестима: „Има ли разлога да будемо против власти? Па има разлога. Ја се осећам као да сте истоварили камион пун земље на мене кад ме питате колико има разлога. Наравно да има. Али то не значи да ћу да будем са Ђиласом на улици. Да ли је он покрао или не, што то ова власт не рашчисти? Курир га гања и неке факсимиле тамо објављује, па и власт га гања преко Пинка, али зашто се то не рашчисти? Па знамо да је под заштитом Америке, не он него сви ти пљачкаши домаћи. Па и ови садашњи имају зелено светло да и они пљачкају. Увек актуелни имају зелено светло да пљачкају, под условом да претходне не дира. Сто педесет милијарди евра је од овог народа украдено. Па нема онда пара да се плати лекар и наставник.“

Говорећи о болесном стању у медијима Брдар упозорава: „Ако они не могу да забране ријалитије шта ће нам онда министарство културе, шта ће нам Влада и та министарства силна? Ако треба Србија да буде обележена у Европи по томе да се ја кад изађем из Србије стидим због ријалити програма која ова власт пушта. Зато што је полтронска према западу и зато што глуми пред тим западним финансијерима и партнерима, а у ствари колонизаторима, да се њима не би замерила. Ми нисмо доживели да неко каже из власти у последњих осамнаест година, слушајте ви то што ви тражите да буде у Србији то неће моћи, једноставно не може. Да ли тога има код вас или не, то нас не интересује. Као што каже озбиљан човек то у мојој кући неће бити. То је канцер који ће нас уништити. То је тај Пинк на челу са Жељком Митровићем, Хепи телевизија и остали, то се раширило.“

Указујући на лицемерје неких професора који су своја имена ставили у функцију подршке актуелним протестима Брдар оштро констатује: „Никада нисам чуо ни видео, а верујем и нико други, да је та интелигенција по било ком питању стала уз своју државу.То је застрашујуће. Али су зато спремни увек да брбљају против власти, али никад нису стали уз своју државу. Ево ни сада. Сада кад је питање да ли ће нам Косово отићи за десетак дана неће да се заложе за Косово него ће да причају о слободи медија и демократији. Пазите о чему они не воде рачуна. Основно питање за Србију, али не само за Србију, ево сада и за Венецуелу, није демократско питање! То је шарена лажа и жвака за лудака. Државотворно питање је основно! Држава се само једном стиче и заувек губи кад се изгуби. Прво се обезбеђује или гради држава, па кад се тај посао доведе до озбиљних размера, онда можемо да причамо о демократији. Какво демократско питање па то је будалаштина! Дакле, политикантски регрутовани, медиокритети неспособни, алави и спремни једино да се баве политиканством и способни једино за то. И када они у свом тексту у којем позивају на потписивање говоре о цивилизацијским вредностима, ‘ајде да их прво видимо код њих кад им уђе човек који сасвим супротно политички мисли у њихове редове, да га не линчују. Када универзитет буде позвао на демонстрације пред америчком амбасадом, ево ја ћу доћи.“

Целу емисију можете погледати на следећем линку:



Categories: Преносимо

Tags: , , ,

11 replies

  1. Није проблем у томе што постоји тзв. ријалити тип програма, нити што их неке телевизије приказују и остварују приходе од њега. Тако је, упрошћено речено, на слободном тржишту у коме држава не одређује грађанима шта ће да гледају.
    У Србији је проблем у томе што председник државе такве две телевизије користи као своје службене телевизије. Из чега произлази много питања и проблема, као што су повлашћеност тих ТВ станица, њихово финансирање од стране државе (што значи да нису сви једнаки на тржишту!), повлашћеност у редоследу станица код тзв. провајдера (вероватно под одређеном сугестијом, или политичким притиском), кршење закона кад је реч о плаћању пореза, неједнако третирање у поступцима пред судом …
    То како председник државе користи наведене телевизијске станице је, уз извесно претеривање, наравно, као кад би одабрао неки бордел и отуда се обраћао грађанима, скоро свакодневно. Тога нема у цивилизованим земљама, немогуће је. А бордел због тога био у много чему привилегован у односу на разне друге куће за забаву.

  2. Јасност каква доликује личности паметној и поштеној, бриткост каква доликује доличној јасности, истина која истиноликује у јасности и бриткости… Достојни господин Брдар…

  3. Izuzetna zapazanja.
    Drzava bukvalno na ivici sloma – oni protestvuju zbog neke “demokratije”.
    Kosmet niko ni da pomene. To im kod vlasti ne smeta.
    Kod nas, i kad se pojavi alternativa, to je da covek ne zna ko je gori, vlast ili ona.

  4. E, ovo je dobar primer kako funkcionise stalno pronalazenje razloga ili u sirim ideolosko-identitetskim okvirima (jugoslovenstvo, komunizam,evropejstvo,srpstvo) ili u ugrozenosti (“ode Kosovo, a oni traze demokratiju”) za odlaganje uspostavljanja pravne drzave.I to tako moze beskonacno.Zato pod ovom zastavom i buja kritika demokratije, jer ona demokratiju ne samo da ne treba, vec je ona prepreka ostvarenju uzvisenih ciljeva jugoslovenskog trojedinstva, komunisticke utopije, srpskog ujedinjenja, evropskih vrednosti + priznvanje KiM.Iz ove perspektive izuzetnih ciljeva uvek je potrebna izuzetnost izvrsilaca, a narod je tu da, eventualno, gine.Stalna proizvodnja izuzetnih ciljeva, “ocuvanje KiM”, “rusenje diktature”, odnosno vanrednog stanja, stalno zahteva neko ujedinjavanje i podjarmljivanje individue, zbog vanrednosti situacije, iako je jedinstvo vec ostvareno kroz ustav i institucije i zahtevi za nekim dodatnim objedinjavanjem samo pokazuje da zakon i institucije ne funkcionisu. Sutra ce se zahtevati jedinstvo naroda u pogledu lustracije predstavnika “diktatorskog rezima”, prekostra oko ujedinjenja “srpskih zemalja”, nakosutra saveza pravoslavnih zemalja, a ne primecuje se da je “srpski identitet” najvise ugrozen upravo u drzavama koje su Srbi dozivljavali kao svoje, kraljevini Jugoslaviji sa srpskom dinastijom, SFRJ, SRJ sa srpskin “identistima” Slobom, Momom i Milom i u danasnjoj Srbiji u kojoj postoji visestranacje i demokratski izbori!!!???U demokratskoj drzavi KiM nije stvar misljenja, politickog programa, vec ustava i pozivanje na narusavanje teritorijalnog integriteta i suvereniteta podleze krivicnim sankcijama.Posto u Srbiji to cini politicki vrh i ne postoje institucije (tu bi trebalo da ide tacka) koje mogu to da sprece, jasno je da pitanje vladavine prava i funkcionisanje institucija jeste uslov pitanja “identiteta” i “kosovskog zaveta”.Demokratija je najvise prezrena tamo gde je nema!

  5. Хм, занимљиво размишљање, правна држава је идеал. Демократија омогућава правну државу,правна држава ствара амбијент за поштено и успешно пословање, поштено и успешно пословање доводи до материјалног богатства скоро свих становника, материјално богатство позитивно утиче на културу, уметност, наталитет, морал и све то укупно чини да људи буду срећни. Ако је то тако, а нема разлога да не верујемо јер сви знамо да је Норвешка три пута правнија, богатија, креативнија, наталитетнија и срећнија него, нпр. Грчка или Русија, онда се питам како је ико нормалан могао да буде противник једне тако угледне правне државе као што је била Аустро-Угарска или она чувена Немачка. Ред држи свет, говорили су наши стари, и лепо каже један наш политичар: наш народ ништа не ваља, требало би да променимо свест, да усвојимо протестантску етику, па тек онда можемо да се надамо успостављању правне државе и времену општег благостања. Или је тај политичар најпаметнији и најпоштени човек у историји нашег региона западног Балкана или сам ја глуп и све сам погрешно разумео.

  6. Када један народ прихвати ”демократску” вестернизацију као своју будућност и као свој модел друштва и уређења државе онда имамо то што имамо.
    Уствари немамо више ништа, сем овога које ми још упорно зовемо Државом Србијом.
    Има ли још увек овде Срба?
    А, да нису у толикој мери демократизовани да су постали лопови, педери, педофили, полтрони, ждерачи сендвича, чекачи на митинзима подршке.
    То што њих (чекаче) пљачкају кроз отварање којекаквих фабрика, аутопутева, путева, потпорних зидова( који тешко обављају своју функцију) њима ништа не значи. Важно је чекати а све остало ће стићи, златно доба, сигурно.
    Србија чека а топи се, урушава, народ нестаје.
    Све што је проф. Брдар рекао је истина, горка али тачна.
    Већина, српских вестернизованих ”интелектуалца” гледају само где је чантра и како да јој се примакнуа онда ће тако опоштењени, поготову са Запада, да нам дробе о демократији и држави какву они хоће и ”замишљају”.
    Држава Србија их не интересује, она права, за народ, православна и поштена.
    Таква Србија не постоји у агенди Запада, само као колонија, њихова прћија а Срби као НАТО топовско месо.
    Зато чекајмо, дочекаћемо!

  7. @бане воли, очигледно. да за….ава? Први део његовог коментара је потпуно логичан и у реду, али одавде: “… Ред држи свет, говорили су наши стари, и лепо каже један наш политичар: наш народ ништа не ваља, требало би да променимо свест, да усвојимо протестантску етику…” иде у абсурде. Први је у томе да ниједан народ који током свог историјског развоја није прошао Реформацију није у стању да усваја протестантску етику, а други је да је тај исти политичар на кога он циља последњи на овом свету који би то искрено схватао и желео, што га наравно ни мало не омета да о томе прича приче и замајава своје тупаве бираче. Ма, није он узалуд био један од водећих радикала… добру је школу тај (код “проф.др.(а поврх тога још и “војводе” Шешеља) изучио. Што се тиче @банетове дилеме: “…или сам ја глуп и све сам погрешно разумео…” тиче, остављам га док је не разреши – па нек` се онда јави.

  8. @Komentar ceka pregled: “косовски завет”, “небески народ”, и сл. фолклорни митови само на романтичан начин упозоравају да се суверенитет – “да сами одлучујемо о себи”, тј. темељ сваке слободе, који се огледа у држави, брани животом. То је својствено свакој држави и нацији….

    @Mister X: а када они нису протестовали и тражили “демократију” када је Србија била под притиском..? да појачају..?

    @србски: да ли сте се некада упитали – ко гледа ријалитије?

  9. @qryber, u pravu ste.
    Za ovako nesto da potraje i da se siri, organizacija mora biti besprekorna.
    Domace snage za ovako nesto prosto nemaju kapacitet.
    To je doslo spolja, i nesto mi govori da gazde pritiskaju Vodju da sto pre oposli ovo u vezi Kosmeta.

  10. Е јадна моја Србијо.

  11. Па ја идем на шетње/маршеве сваке суботе. Ја тамо не марширам против власти или за опозицију, тамо сам да се створи држава у којој се поштују Устав, Закон примењује на свакога исто.
    Сада имамо ситуацију да је власт у рукама једне особе – Председника која том приликом од јутра до мрака крши Устав и све Законе Србије. Е зато шетам. Не желим да се било ко, није важно како се назива дежурна фаца на том месту, понаша тако и у ствари не ради свој посао. Против сам Скупштине у којој су представници народа – посланици најобичнији примитивци недостојни уласка у то здање. Ако послушам уваженог професора, ког стварно ценим, онда кад ће се било шта променити?
    Ипак храбри и одлучни са јасним идејама мењају свет на боље. Само код нас они који издају своје идеје, након што се дочепају власти, су поштовани. Па зашто се после питамо: што нам је овако лоше?

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading