Одељење за социологију: Професори против процесирања студената

Одељење за социологију Филозофског факултета у Београду издало је саопштење у коме стоји да се протестује против захтева за покретање кривичног поступка против студената Ање Илић и Марка Стричевића. Против ових студената поднета је пријава због наводног организовања непријављеног јавног скупа подршке радницима 16. јула 2017

Скуп подршке штрајкачима (Фото: Ива Јанковић/Машина)

Како стоји у саопштењу објављеном на интернет сајту Филозофскоф факултета:

„Филозофски факултет Универзитета у Београду има традицију дугу преко век и по неговања грађанских вредности и права, које између осталог укључују и права на мирно окупљање и изражавање мишљења гарантована и Уставом Републике Србије.

Одељење за социологију својим деловањем негује културу критичког мишљења и конструктивног дијалога, без обзира на идеолошке и политичке разлике и опредељења говорника. Имајући то у виду, чланови Одељења за социологију исказују протест поводом захтева за покретање прекршајног поступка МУП Србије, ПУ за Град Београд, ПС Стари град против наших студената Ање Илић и Марка Стричевића, због наводног организовања непријављеног јавног скупа подршке радницима дана 16. јула 2017. године. Овим саопштењем недвосмислено подржавамо све своје студенте да искажу властити критички став, којим се не угрожавају туђа права и слободе.“

Подсећамо, реч је протестима организованим као подршке штрајкачима који су штрајковали у више градова у Србији.

Наслов и опрема: Стање ствари

(Сајт Филозофског факултета у Београду, 5. 2. 2018)



Categories: Вести над вестима

Tags: ,

2 replies

  1. То је неки родитељи хоће да се ангажују преко деце па промовишу пропале идеје.Француска је пролонгирала ту ствар у Србији и биле су неке трибине.Мада је државни-капитализам укинут у Француској као и радни однос тј либерлизован.Циљ је да се доведу своји професори тј. ангажују да би подржавали ЕУ и анти-реалну економију.

  2. Мало где је радни однос ”либералан” као у Србији. На српску штету. Разуме се.

Оставите коментар

Discover more from Стање ствари

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading